לייעוץ והזמנה - 052-592-1222

אלדד, עוד מעגל נסגר

מלי הדני קרובת משפחתו של אלדד רגב כותבת ומגיבה לחיסולו של סמיר קונטאר

קונטאר שוחרר במסגרת עסקת עם חיזבאללה שכללה את החזרת גופות החיילים החטופים הישראלים אלדד רגב ואודי גולדווסר

תכינו את הממחטות

שום כוח שבעולם לא יחזיר אותך אלינו. עם ההבנה הזו כבר השלמתי לפני שנים ואז התחלתי להרגיש את נוכחותך בחיי גם כשאתה לא פה. אני גם יודעת שההחלטות שהתקבלו הן לא בשליטתי אבל עדיין היתה המון אי נוחות וכעס בידיעה שישוחרר רוצח נתעב תמורתך.

העסקה בוצעה ובמקום לקבל אותך פצוע ולטפל בך כפי שקיויתי הגיע ארון. חתום, נעול, סופי, ודאי ומוחלט. היתה לוויה, אלפי אנשים עמדו דם לכבודך כשהשיירה עברה ורק באותו הרגע קלטתי כמה הפכת מאלדד שלנו לאלדד של כולם.

ואז, בסופו של יום ארוך ומתיש הגעתי הביתה וקרסתי על הספה. הטלויזיה היתה פתוחה מולי ואני בהיתי. רואה את כל מאורעות היום שנכחתי בו חולפים שוב נגד עיני. ופתאום, תמונות אחרות הבהבו על המסך. תמונות של שמחה ולא של כאב. אני ממקדת את המבט ורואה את הרוצח הנתעב מתקבל בתרועות שמחה וצהלולים. אותו הרגע יהיה חקוק בזכרוני לעד. חלקיק של שניה שליבי הפסיק לפעום ואז הכעס עולה בי. תסכול עצום שלא ניתן לתאר במילים מילא אותי. רק ההבנה שאין מה לעשות וזו המציאות האכזרית שאנו חיים בה איזנה מעט את הזעם הרב.

שנים עברו ושמעתי על נסיונות אלו ואחרים לחסל אותו, אך שום דבר מוחשי לא קרה באמת.

עד ליום ראשון השבוע. ישבתי עם כוס הקפה של הבוקר רגע לפני היציאה לעבודה והחדשות שוב ריצדו מולי. הידיעות התחילו לזרום ובשלבים הראשונים לא היה ברור אם אנחנו חיסלנו אותו או אויבים אחרים שהוא צבר עם השנים, דבר אחד היה ברור מעל לכל ספק- הרוצח חוסל.

כן,סמיר קונטאר הרוצח האיום של משפחת הרן ואחראי לעוד כמה פיגועים ששוחרר תמורת הארונות שלך ושלך אודי- חוסל והפעם בוודאות.

תחושת הקלה מסוימת של סגירת חשבון עברה בי באותו הרגע.

יהי זכרך ברוך אלדד

 

אלדד רגב, צייר: עופר הדני

השאר תגובה